Preskočit na obsah

Ovce(Bez kožušteka,Zajatý kamarát,Biele ovce,Netancuj s

  • Kategória:
  • Rok výroby: 2010
  • Režisér: Jaroslav Baran
  • Krajina pôvodu: Slovensko
  • Jazyk: slovenský
  • Dĺžka filmu: 13 min.

OVCE.sk BEZ KOŽUŠTEKA 3min

Scenár sa zaoberá netradičnými, modernými a citlivými témami ako pedofília (pedofil - vlk láka na stretnutie deti - ovečky), rasistické prejavy na internete, fotenie sa dievčat hore bez a následné zverejňovanie fotografií na internete (časť Bez kožušteka), navádzanie mládeže na nevhodné fotografie a videá na diskotéke.

Mladá ovca sa zaľúbila do mladého barana a poslala mu mailom svoju fotografiu hore bez. Niekto ju našiel a poslal jej priateľom. Niektorí boli šokovaní a niektorí sa jej začali posmievať. Bola z toho vo veľkých rozpakoch.

OVCE.sk ZATAJOVANÝ KAMARÁT - 3 min

Varovanie pred pedofíliou. Starý vlk sa skamarátil cez internet s mladou ovcou, kúpil jej darčeky a požiadal ju, aby nikomu nepovedala o ich priateľstve. Keď zorganizoval stretnutie s ňou v lese, malú ovcu zachránil odvážny poľovník.

OVCE.sk BIELE OVCE -3 min

Valach čítal na internete, že len biele ovce sú dobré, a preto začal zle zaobchádzať s ovcami inej farby. Keď to múdry pastier uvidel, poučil ho, že všetky ovce sú rovnako dobré, bez ohľadu na farbu a nabádal ho byť kritickejší k obsahu toho, čo číta.

OVCE.sk NETANCUJ S VLKOM - 3 min

Na diskotéke boli ovce a zlý vlk ich odfotografoval hore bez, ako sa bozkávajú atď. a poslal fotografie svojim priateľom, ktorí sa na nich doma zabávali. Avšak prišiel odvážny poľovník a pastier a vyhnali zlého vlka.

Počet ks: 3