Ako používať fórum Pýtate sa?

 
Fórum Pýtate sa je bezplatné a voľne prístupné. Jeho správou je poverená Slovenská agentúra životného prostredia (príspevková organizácia Ministerstva životného prostredia SR). Na zaslané otázky odpovedajú pracovníci MŽP SR alebo rezortných organizácií, rovnako však môže vzniknúť aj diskusia medzi návštevníkmi portálu.

Fórum je moderované administrátorom, ktorý si vyhradzuje právo príspevky upravovať a odstraňovať v prípade použitia textov, ktoré sú v rozpore so zákonom alebo obsahujú urážlivé, vulgárne a rasistické texty. Nevhodná reklama nie je povolená. Pracovníci odpovedajú len na otázky týkajúce sa životného prostredia, nezaujímajú stanovisko k právnym sporom a nevykladajú právne predpisy. Taktiež neodpovedajú na otázky týkajúce sa podnikateľskej činnosti a podmienok pre jej vykonávanie. Zverejnené odpovede nie sú právne záväzné, majú informatívny charakter.
Na položené otázky odpovedajú postupne, lehota závisí od počtu a náročnosti otázok a aktuálnej pracovnej vyťaženosti jednotlivých pracovníkov. Administrátor komunikuje s registrovaným používateľom pri samotnom používaní služby prioritne elektronicky, prostredníctvom e-mailu.

Predtým, ako nám napíšete, prečítajte si už zverejnené odpovede, v ktorých môžete nájsť riešenie svojho problému. Pre dosiahnutie vyššej úrovne fóra sa vyžaduje registrované členstvo. Registrovaným členom je umožnené:

  • pridávať  komentáre,
  • odpovedať komentáre,
  • prijímať upozornenia (notifikácie) na e-mail o nových príspevkoch k témam, ktoré vás zaujímajú,
  • vkladať udalosti do kalendára.

Ako sa registrovať?
Registrácia si vyžaduje zadať nasledovné informácie: heslo a e-mail. (Bude Vám zaslané potvrdenie o registrácii. Tento e-mail nebude zverejnený a ani poskytnutý iným osobám. E-mail je povinný.)

Vašu registráciu môžete vykonať tu.