Hlavným cieľom podujaita bude nájsť inovatívne riešenia, ktoré pomôžu rozvoju mestskej cyklomobility a prispeli tak k tomu, aby sa slovenské mestá stali inkluzívnejšími a atraktívnejšími pre cyklistov.
Účastníci by mali navrhovať riešenia na podporu rozvoja cyklomobility v mestách, ktoré môžu byť z oblasti plánovania cyklociest, zberu dát o mobilite a ich zmysluplného využitia, vzdelávania, behaviorálnych vied, tvorby dopravného značenia, bezpečnosti cyklodopravy, tvorby investičných stratégií, územného plánovania či integrovaných dopravných systémov.
Viac informácií: https://euractiv.sk/event/euractiv-cyklohackaton/
Diskusia sa zameria na témy súvisiace s udržateľnou mestskou mobilitou:
Panelisti
Viac informácií: https://euractiv.sk/event/zelena-mestska-mobilita
Lesnícke dni sú celoslovenským podujatím určeným všetkým, ktorí milujú slovenské lesy a prírodu. Cieľom podujatia je aktívne prezentovať lesy, ochranu prírody i lesné hospodárstvo formou rôznorodých podujatí, programov a aktivít lesnej pedagogiky.
Viac informácií: https://vedanadosah.cvtisr.sk/podujatie/lesnicke-dni-2022/
V rámci vzdelávacie programu Ochrana prírody, biodiverzity a krajiny prebehne akreditované vzdelávanie k Dohovoru o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín (CITES), biodiverzite a ekosystémovým službám. Program je akreditovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.
Workshop je určený pre študentov / študentky a mladých ľudí vo veku do 30 rokov. Cieľom workshopu je nájsť inovatívne riečenie na zlepšenie adaptácie miest a ich obyvateľov na negatívne prejavy zmeny klímy, ako sú vlny horúčav, záplavy z prívalových zrážok a dlhé obdobia sucha. Mestá sú zvlášť ohrozené zmenou klímy, keďže majú vysokú hustotu obyvateľstva, vysoký podiel zastavaného územia, nepriepustných, spevnených povrchov, vysokú koncentráciu hospodárskej činnosti a infraštruktúry bez dostatočného množstva zelene a biodiverzity. Projekty na podporu adaptačných opatrení by mali zvýšiť klimatickú odolnosť miest a pomôcť samosprávam a obyvateľom čeliť výzvam, ktoré prináša meniaca sa klíma.
Viac informácií: https://euractiv.sk
Cieľom workshopu je nájsť inovatívne riešenia zamerané na podporu opätovného využívania odpadov v miestnych samosprávach – obciach, mestách alebo krajoch. Opätovné využívanie odpadov sa v hierarchii odpadového hospodárstva nachádza na druhom mieste, za prevenciou vzniku a pred recykláciou. Projekty na podporu opätovného využívania by v konečnom dôsledku mali nielen samosprávam, ale celej krajine, pomôcť dosiahnuť odpadové ciele Európskej zelenej dohody a nasmerovať ju smerom k obehovej ekonomike.
Viac informácií: https://euractiv.sk
Online workshop o kvalite ovzdušia je určený predovšetkým zástupcom samospráv a koncových užívateľov centrálneho zásobovania teplom z Banskobystrického a Žilinského kraja. Je prvým zo série troch jednodňových workshopov.
Viac informácií: https://populair.sk/sk/events