Medzinárodný veľtrh ekologického hospodárstva v strednej Európe v oblasti environmentálnych technológií, výrobkov a služieb s osobitným zameraním na obehové hospodárstvo a ekologické vzdelávanie.
Sektorové zameranie:
Registrácia: https://okoindustria-2021-b2b.b2match.io/
Viac informácií o medzinárodnom veľtrhu: https://okoindustria.hu/en/
Posledný zo série diskusných seminárov je určený pracovníkom samospráv a ľuďom z komunitných centier. Hovoriť sa bude o tom, prečo je dôležitá odolnosť obce či komunity voči zmene klímy a ako ju spoluvytvárať spolu s mladými ľuďmi; ako vytvárať priestor pre participáciu mladých ľudí na riadení zmeny.
Organizátori chcú načrtnúť klimatické a energetické opatrenia, ktoré v sebe majú obsahovať vzdelávací prvok pre verejnosť, konkrétne aktivity, ktoré sa dajú robiť v obci, meste, komunite, aby občania, teda aj mladí ľudia, mali možnosť lepšie pochopiť problematiku zmeny klímy a zároveň v riešeniach videli príležitosť na kvalitnejší život a posilnenie lokálnej ekonomiky.
Odkaz na prihlásenie: https://bit.ly/2OIN0Ce
Viac informácií: https://www.facebook.com/iuventa/posts/10157665146496292
Témy webináru:
Prednášajúci:
Viac informácií: https://nmc.sk/envirodelikty2021/
Témy webináru:
Viac informácií: http://www.czechinvest.org/
Druhý zo série diskusných webinárov je pre pracovníkov s mládežou a hovoriť sa bude o tom, čo treba zdôrazňovať mladým, k čomu ich nabádať, ako debatovať o klíme; ako zisťovať a overovať informácie o klíme, aby neuverili informácii, ktorá sa im len najviac páči, a aby nenaleteli na riešenia, ktoré sú pohodlné, ale neefektívne, neudržateľné. Organizátori predstavia konkrétne aktivity, ktoré sa dajú robiť s mladými, aby pochopili problematiku zmeny klímy a zároveň sa z toho nezrútili (aby to v nich nevyvolávalo pocit beznádeje a skepticizmus či nihilizmus, ale burcovalo ich to k užitočnej aktivite).
Odkaz na prihlásenie: https://bit.ly/2OIN0Ce
Viac informácií: https://www.facebook.com/iuventa/posts/10157665146496292
Webinár poskytne podrobnosti o príprave návrhu projektu finančnej schémy Horizont Európa, ako je otvorená veda, rodová rovnosť alebo aspekty šírenia, využívania a komunikácie informácií.
Viac informácií:
Webinár zameraný na legislatívu týkajúcu sa výroby textilu, na udržateľné tipy a obehové praktiky pri jeho výrobe.
Prednášky a diskusia budú v anglickom jazyku, účasť je bezplatná.
Registrácia: https://zoom.us/webinar/register/WN_eEn3Cdw7TimPVSJG8OqOtg
Viac informácií:https://ecostandard.org/#newsletterModal
Podujatie je určené mladým ľuďom, diplomantkám a diplomantom, absolventkám a absolventom 2. stupňa vysokoškolského štúdia, ktorí uvažujú nad rozbehnutím vedeckej kariéry. Na internetovej stránke http://tod.sav.sk sú zverejnené prezentácie a videá z tridsiatich vedeckých pracovísk SAV.
Viac informácií: https://www.sav.sk/?doc=educ-dod
Takmer 13 miliárd euro – to je balík peňazí eurofondov, ktoré bude mať Slovenská republika z nového programového obdobia k dispozícii až do roku 2029. V najbližších rokoch by na Slovensko malo prísť navyše ďalších 6,3 miliardy z Plánu obnovy, ktorý je spoločnou reakciou krajín EÚ na silný pokles ekonomiky v dôsledku pandémie. Jeho hlavným cieľom je podporiť reformy a investície, ktoré Slovensku umožnia začať opäť dobiehať životnú úroveň priemeru EÚ.
Aký je rozdiel medzi balíkom peňazí z eurofondov a balíkom peňazí z Plánu obnovy? Kto bude môcť tieto peniaze využiť a na aké oblasti budú zamerané granty? Na tieto a ďalšie otázky, dáva
odpoveď návrh zákona o mechanizme na podporu obnovy a odolnosti, o ktorom si povieme viac vo štvrtok 15. apríla.
Na webinári sa dozviete:
Viac informácií: https://www.grantexpert.sk/webinar-plan-obnovy-paralely-a-rozdiely-so-svetom-eurofondov/
Holandské ministerstvo životného prostredia a Sitra – fínsky inovačný fond – pripravili virtuálnu konferenciu pre zástupcov vlád, medzinárodných organizácií a inštitútov, súkromného sektoru a občanov z celého sveta, aby sa digitálne stretli a diskutovali o úlohe obehového hospodárstva pri dosahovaní klimatickej neutrality.
Jazyk konferencie: angličtina
Viac informácií:https://www.wcefplusclimate.com/
Takmer 13 miliárd eur – to je balík peňazí z eurofondov, ktoré bude mať Slovenská republika z nového programového obdobia k dispozícii až do roku 2029. V najbližších rokoch by na Slovensko malo prísť navyše ďalších 6,3 miliardy z Plánu obnovy, ktorý je spoločnou reakciou krajín EÚ na silný pokles ekonomiky v dôsledku pandémie. Jeho hlavným cieľom je podporiť reformy a investície, ktoré Slovensku umožnia začať opäť dobiehať životnú úroveň priemeru EÚ.
Aký je však rozdiel medzi balíkom peňazí z eurofondov a balíkom peňazí z Plánu obnovy? Kto bude môcť tieto peniaze využiť a na aké oblasti budú zamerané granty? Na mnohé z týchto otázok dáva odpoveď návrh zákona o mechanizme na podporu obnovy a odolnosti o ktorom si povieme viac vo štvrtok 15. apríla.
Na webinár sa dozviete:
Webinár je bezplatný.
Registrácia: https://www.grantexpert.sk/webinar-plan-obnovy-paralely-a-rozdiely-so-svetom-eurofondov/
Témy medzinárodnej online konferencie:
Viac informácií: http://www.arr.sk/?aktuality&gid=176
Prvý zo série diskusných webinárov je pre mladých ľudí a je o tom, ako zmena klímy nevplýva len na topenie ľadovcov a ohrozenie ľadových medveďov, ale ako sa dotýka našich životov, regiónov, miest a dedín, našich peňaženiek a doterajšieho životného komfortu. Webinár o tom, akú úlohu v tom celom majú mladí ľudia, aký dosah majú na to, čo sa deje a čo sa stane.
Odkaz na prihlásenie: https://bit.ly/2OIN0Ce
Viac informácií: https://www.facebook.com/iuventa/posts/10157665146496292
Online seminár o vzťahu pandémie COVID-19 a globálnych klimatických zmien. Spôsobilo súčasnú pandémiu globálne otepľovanie a pokles biodiverzity? Je teda za túto pandémiu zodpovedný človek? Bude ľudstvo ako biologický druh vôbec schopné adaptovať sa na nové klimatické podmienky a prežiť najbližšie desaťročia?
Hostia diskusie:
Registrácia: https://us02web.zoom.us/webinar
Biohackathon predstavuje hackathon s využívaním biologických poznatkov pri hľadaní riešení, ponúka možnosť zdolať výzvu vďaka biológii a tímovej spolupráci. Účastníci sa môžu tešiť na environmentálne témy a témy ľudského zdravia. Tímy môžu navzájom brainstormovať, diskutovať a implementovať nápady počas spoločného víkendu. Tímy budú viesť skúsení mentori. Skladanie tímov sa uskutoční 29. 3. 2021.
Víťazi budú finančne odmenené.
Viac informácií: https://www.biohackathon.sk/
Témy webinára:
Webinár dopĺňa pôsobivý dokument VITAJTE V SODOME, ktorý opisuje život na najväčšej skládke elektroodpadu na svete pri meste Akkra v Ghane.
Odpovede na tieto aj na otázky položené v diskusii budú:
Viac informácií: https://www.facebook.com/events/130763812342655/
Výskum a vývoj v oblasti recyklácie plastov rýchlo napredujú. Séria online stretnutí predstaví technologické, regulačné a socio-ekonomické možnosti a predpokladané výhľady v oblasti nakladania s odpadom. Medzi prednášajúcimi budú zástupcovia vedeckej a výskumnej obce, biznisu a mimovládnych organizácií.
Online semináre budú prebiehať v anglickom jazyku.
Termíny online stretnutí: 18. marca, 8. apríla, 29. apríla, 20. mája
Viac infomrácií:https://ispt.eu/events/circular-plastics-conference/