Vyhľadávanie

Toto! Je kabinet ilustrácie VIII. - Jan Trojan

06.04.2019 - 16.06.2019 Slovenské banské múzeum, Galéria Jozefa Kollára

Jana Trojana dobre poznáme z knižiek pre deti – stačí si spomenúť na Kocúra v čižmách od bratov Grimmovcov, na útle formáty Ako šlo vajce na vandrovku a Červená čiapočka alebo na Tartarinove dobrodružstvá Alphonse Daudeta či dobrodružstvá Jerryho z ostrovov od Jacka Londona. Ilustroval však aj pre dospelých – humoresku Traja muži v člne od Jerome Klapka, historickú feériu Antona Vantucha Príbeh o Jane z Arcu alebo zádumčivý príbeh Matthewa G. Lewisa Mních. Tie ilustrácie spája už z diaľky poznateľný maliarsky rukopis (autor vytvára doslova “obrazy v knihách”), ale aj jasná, čitateľná línia, ktorá bez zbytočných detailov “stavia”, konštruuje v mysli čitateľa to, čo sa v príbehu deje, aké tváre majú jeho hrdinovia, ako vyzerá priestor.
Viac informácií: www.muzeumbs.sk

Výstava My sa nevieme sťažovať nahlas

12.04.2019 - 16.06.2019 Slovenské banské múzeum-Berggericht,výstavné priestory
Slovenské banské múzeum – Galéria Jozefa Kollára v Banskej Štiavnici,BBSK - Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom - pracovisko Banská Štiavnica, Slovenská agentúra životného prostredia Banská Bystrica, Mesto Banská Štiavnica pozývajú na výstavu MY SA NEVIEME SŤAŽOVAŤ NAHLAS - Máme plán B?, ktorá prezentuje výtvarné práce výtvarnej súťaže MY SA NEVIEME SŤAŽOVAŤ NAHLAS s environmentálnou tematikou. Výstava je umiestnená a prístupná pre verejnosť vo výstavných priestoroch Berggerichtu, Námestie Sv. Trojice 6, Banská Štiavnica. Otváracie hodiny: apríl streda-nedeľa 8:00-16:00 máj-jún pondelok-nedeľa 9:00-17:00 Výstava potrvá do 16.júna 2019. Informácie: www.muzeumbs.sk, galeria@muzeumbs.sk, 045/691 34 31
https://www.muzeumbs.sk/article/sk/vystava-my-sa-nevieme-stazovat-nahlas-12-april-16-jun-2019

Európske ekoinoačné fórum

06.05.2019 - 08.05.2019 Viedeň, Rakúsko

22. ročník fóra prinesie informácie o inováciách v oblasti textilného priemyslu, preskúma možné riešenia, ich podporu v európskej legislatíve a spojí spoločnosti, štátnu správu, finančníkov, mimovládne organizácie, inovátorov a výskumníkov, ktorí pracujú na vývoji a zavádzaní nových technológií a inovatívnych modelov podnikania a riadenia.
Viac informácií: https://ec.europa.eu/


Organizátor:Európska komisia