Vyhľadávanie

1. Tatranský hackathon

24.09.2020 - 27.09.2020 f)ITcubator, Poprad


Hlavným cieľom hackathonu je podpora vzdelávania, motivácia mladých ľudí v IT aktivitách a zapojenie sa do spoločenských výziev. Hackathon (tiež známy ako hack day, hackfest alebo codefest) je udalosť, na ktorej sa softvéroví inžinieri a programátori spoja do skupín s účelom intenzívne spolupracovať na vybraných projektoch. Tieto si účastníci vyberajú na základe vopred určenej témy. Na podujatí sú vítaní kóderi, programátori, študenti (vysoké a stredné školy), mladí podnikatelia, IT experti či IT nadšenci. Tri najlepšie skupiny programátorov budú okrem vecných cien motivované aj finančnými výhrami.

Témy a projekty hackathonu:
  • Sm(Art) doprava,
  • Sm(Art) turizmus a
  • Sm (Art) logistika.

Účastníci budú mať zabezpečené bezplatné ubytovanie, stravu i technické zabezpečenie, zúčastniť sa podujatia je možné aj online. Registrácia je možná do 23. septembra 2020 cez online platformu https://tatrahack.sk/.

Organizátor:Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky

Slovakia Going Zero Waste

25.09.2020 - 27.09.2020 Online podujatie


Konferencia je určená širokej verejnosti, zástupcom firiem, samosprávy aj tvorcom legislatívy. Vystúpi počas nej 14 rečníkov v štyroch tematických blokoch, ktoré predstavujú celkový prierez problematikou – od globálneho problému s odpadom vrátane nastavenia systematických zmien, inovatívnych riešení, dobrých príkladov z praxe, až po zero waste fungovanie úspešnej celosvetovej firmy.

Počas prestávok bude pre účastníkov pripravených 9 moderovaných diskusií o detailoch života bez odpadu, ako aj o udržateľnosti a ďalších súvislostiach, ktorým čelí naša spoločnosť v téme životného prostredia.

http://zero-waste.sk/