Vyhľadávanie

Znečistené územia 2019

19.06.2019 - 21.06.2019 Piešťany
Medzinárodná (slovensko-česká) konferencia o znečistených územiach.
Odborná verejnosť zo súkromného, verejného i neziskového sektora a akademickej obce, zástupcovia štátnej správy, miestnej a regionálnej samosprávy, držitelia EZ.
Viac informácií: http://contaminated-sites.sazp.sk/node/86

Organizátor:SAŽP

TOTO! JE KABINET ILUSTRÁCIE IX. JOZEF CESNAK, MARIÁN ORAVEC — Alfred Hitchcock a Traja pátrači

21.06.2019 - 29.09.2019 Slovenské banské múzeum-Galéria Jozefa Kollára


Slovenské banské múzeum- Galéria Jozefa Kollára a TOTO! je galéria srdečne pozývajú na vernisáž výstavy TOTO! JE KABINET ILUSTRÁCIE IX. JOZEF CESNAK, MARIÁN ORAVEC — Alfred Hitchcock a Traja pátrači, ktorá sa uskutoční 21.júna 2019 o 17:00 hod., Nám. Sv. Trojice 8, Banská Štiavnica. Záhadné bolo už to, že tieto knižky sa vôbec vydali: v 70. rokoch, keď všetko bolo štátne, sa na pultoch kníhkupectiev objavili detektívky pre deti – o troch chlapcoch, ktorí si v garáži za domom založili súkromnú agentúru a pod heslom „vypátrame všetko“ začali riešiť tie najbizarnejšie tajomstvá: strašidelného zámku, zajakavého papagája, šepkajúcej múmie, aj ostrova kostier či kašľajúceho draka.
 

https://www.muzeumbs.sk/article/sk/vystava-toto-je-kabinet-ilustracie-ix-jozef-cesnak-marian-oravec

XV. Žitnoostrovská konferencia (aktuálne problémy starostlivosti o zver a životné prostredie)

21.06.2019 - 21.06.2019 Mestský dom kultúry, Gabčíkovo (okr. Dunajská Streda)

Interdisciplinárne podujatie zamerané na aktuálnu problematiku starostlivosti o zver a životné prostredie. Prezentácia poľovníckeho, lesnického a veterinárského výskumu so zameraním na problematiku starostlivosti o zver a súvisiace environmentálne otázky a ich riešenie na úrovni poľovníckej praxe.
Viac informácií: www.tuzvo.sk

Organizátor:OPK Dunajská Streda, KAZMZ LF