Preskočit na obsah

Vyhľadávanie

II. Zmena klímy o piatej

21.04.2021 - 21.04.2021


Druhý zo série diskusných webinárov je pre pracovníkov s mládežou a hovoriť sa bude o tom, čo treba zdôrazňovať mladým, k čomu ich nabádať, ako debatovať o klíme; ako zisťovať a overovať informácie o klíme, aby neuverili informácii, ktorá sa im len najviac páči, a aby nenaleteli na riešenia, ktoré sú pohodlné, ale neefektívne, neudržateľné. Organizátori predstavia konkrétne aktivity, ktoré sa dajú robiť s mladými, aby pochopili problematiku zmeny klímy a zároveň sa z toho nezrútili (aby to v nich nevyvolávalo pocit beznádeje a skepticizmus či nihilizmus, ale burcovalo ich to k užitočnej aktivite).

Odkaz na prihlásenie: https://bit.ly/2OIN0Ce
Viac informácií: https://www.facebook.com/iuventa/posts/10157665146496292

Organizátor:IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže, Priatelia Zeme-CEPA

Meteorologické popoludnie

21.04.2021 - 21.04.2021

Viete, odkiaľ získavajú meteorológovia najviac vstupných údajov do modelov? Zaujíma vás, prečo predpovede počasia občas nevychádzajú? Prečo sa chladnom polroku na cestách šmýka, aj keď nesneží? Pomáhajú výstrahy chrániť majetky – ktoré a ako? Počuli ste už o „motýľom efekte“?

Na tieto a ďalšie otázky odpovedia odborníci zo Slovenského meteorologického ústavu v online diskusii, ktorej súčasou sa môžete stať na adrese https://www.facebook.com/shmu.sk

Organizátor:Slovenský meteorologický ústav

Horizont Európa: Úspešný návrh projektu

21.04.2021 - 21.04.2021


Webinár poskytne podrobnosti o príprave návrhu projektu finančnej schémy Horizont Európa, ako je otvorená veda, rodová rovnosť alebo aspekty šírenia, využívania a komunikácie informácií.

Viac informácií: 

Organizátor:Európska komisia