Vyhľadávanie

Toto! Je kabinet ilustrácie VIII. - Jan Trojan

06.04.2019 - 16.06.2019 Slovenské banské múzeum, Galéria Jozefa Kollára

Jana Trojana dobre poznáme z knižiek pre deti – stačí si spomenúť na Kocúra v čižmách od bratov Grimmovcov, na útle formáty Ako šlo vajce na vandrovku a Červená čiapočka alebo na Tartarinove dobrodružstvá Alphonse Daudeta či dobrodružstvá Jerryho z ostrovov od Jacka Londona. Ilustroval však aj pre dospelých – humoresku Traja muži v člne od Jerome Klapka, historickú feériu Antona Vantucha Príbeh o Jane z Arcu alebo zádumčivý príbeh Matthewa G. Lewisa Mních. Tie ilustrácie spája už z diaľky poznateľný maliarsky rukopis (autor vytvára doslova “obrazy v knihách”), ale aj jasná, čitateľná línia, ktorá bez zbytočných detailov “stavia”, konštruuje v mysli čitateľa to, čo sa v príbehu deje, aké tváre majú jeho hrdinovia, ako vyzerá priestor.
Viac informácií: www.muzeumbs.sk

INFORMAČNÉ DNI pre prevádzkovateľov úložísk ťažobných odpadov

11.06.2019 - 12.06.2019 Hotel Partizán, Tále

Informačné dni sú určené najmä pre prevádzkovateľov úložísk ťažobných odpadov, pre zamestnancov štátnej správy na úseku nakladania s ťažobným odpadom a taktiež pre samosprávy, na území ktorých sa úložiská ťažobných odpadov nachádzajú.
Cieľom informačných dní je vzájomná výmena skúseností, ktoré boli nadobudnuté počas desaťročnej praxe s vykonávaním zákona č. 514/2008 Z. z. o nakladaní s odpadom z ťažobného priemyslu a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Viac informácií: pozvánka, prihlasovací formulár


Organizátor:SAŽP