Preskočit na obsah

Vyhľadávanie

Tvorivé dielne

07.06.2021 - 30.06.2021 Slovenské banské múzeum-Uhoľná expozícia Handlová


Slovenské banské múzeum pozýva do Ekodielničky v mesiaci jún 2021. Uhoľná expozícia v Handlovej ponúka bohatú ponuku tvorivých aktivít aj v júni. 
Viac informácií: www.muzeumbs.sk

Telefón:046/542 39 73
E-mail:sbm.handlova@muzeumbs.sk

Plán obnovy: Ako naštartovať zelenú transformáciu?

10.06.2021 - 10.06.2021


Po dokončení Plánu obnovy a odolnosti nastáva pre Slovensko ťažšia časť – dobre sa pripraviť na jeho prevedenie do praxe. Slovensko chce značnými investíciami znížiť emisie v priemysle, doprave, v sektore budov či energetike. To všetko ho má posunúť k hlavnému cieľu – stať sa zdravšou a príjemnejšou krajinou s nulovými emisiami a naštartovať zelenú ekonomiku po pandémii. Európska komisia prízvukuje, že tieto prostriedky sú pôžičkou od budúcich generácií a nabáda členské štáty, aby neinvestovali do oblastí, ktoré budú o pár rokov zastarané, ebo táto príležitosť sa už nezopakuje.

Hlavné témy

  • Ako nastaviť celý proces realizácie plánu obnovy, aby sme si túto jedinečnú príležitosť nenechali ujsť? Aké sú hlavné bariéry pri implementácii Plánu obnovy a odolnosti, o ktorých vieme a čo s nimi?
  • Akú úlohu by v nastavovaní kritérií a implementácii mali zohrávať kľúčoví partneri? Je priestor na ich zapojenie?
  • Ako zabezpečiť čo najlepšie prepojenie finančných a podporných nástrojov? 
  • Ako pomôcť ľuďom, aby sa zorientovali v možnostiach financovania pri obnove svojich domov a zapojenia OZE? Ako dosiahnuť rovnováhu medzi predstavami vlády a občanov?
  • Ako bude prebiehať príprava reforiem na úrovni regiónov? Aké sú hlavné slabiny a ako ich preklenúť?

Registrácia: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf-jlYzQLs28RSTgmD2DtChKjUqWXcZKwyUeWZBtGEhOrNROw/viewform
Viac informácií: https://podujatia.euractiv.sk/uskutocnene-podujatia/details/2021-06-10/64-plan-obnovy-ako-nastartovat-zelenu-transformaciu

 

Organizátor:EURACTIV Slovensko