Zvolen: Do súťaže o najkrajší lesný kalendár poslali žiaci 333 prác

25.06 2019, TASR

Zvolen, 21. júna - Približne 3700 školopovinných detí z celého Slovenska sa tento rok zúčastnilo na 9. ročníku projektu Les ukrytý v knihe. Žiaci navštevovali knižnice, kde im od 1. apríla do 15. mája lesní pedagógovia čítali z kníh o lese.


Vyhodnotenie projektu sa uskutočnilo v piatok v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra vo Zvolene. Podľa Dagmar Sélešovej z tamojšieho Národného lesníckeho centra (NLC), cieľom projektu je vzbudiť u detí záujem o prírodu, podporiť environmentálne povedomie prostredníctvom kníh a upriamiť pozornosť na význam lesa pre spoločnosť.

Projekt predstavuje knihu ako zdroj informácií a poukazuje na dlhú cestu, ktorá vedie od zasadenia malého semienka, cez les, papier, až kým sa kniha dostane k svojim čitateľom.

Sprievodnou aktivitou bola súťaž v tvorbe vlastnej knihy. Žiaci – jednotlivci alebo školské kolektívy vyrábali tento rok knihu podľa daných kritérií na tému lesný kalendár, kde využívali poznatky o lese a vlastnú fantáziu.

,,Do súťaže sa tento rok zapojilo 35 škôl a dostali sme od nich až 333 lesných kalendárov," pripomenula Sélešová. Na slávnostnom vyhodnotení projektu boli odmenené najúspešnejšie knižnice, autori najoriginálnejších diel a tiež naj lesný pedagóg.

Kampaň pripravilo NLC vo Zvolene v spolupráci so štátnym podnikom Lesy SR, lesníckymi inštitúciami a knižnicami.

 

Copyright © TASR 2019
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Environmentálna výchova a vzdelávanie