Žilina: Za osem mesiacov priniesli Žilinčania do zberných dvorov 300 ton odpadu

28.09 2009, TASR

Žilina: Za osem mesiacov priniesli Žilinčania do zberných dvorov 300 ton odpadu

Žilina 28. septembra (TASR) Za prvých osem mesiacov tohto roka priniesli Žilinčania do zberných dvorov na Jánošíkovej ulici a v Považskom Chlmci takmer 300 ton odpadu. Pri príležitosti vyhodnotenia súťaže Triedime odpad o tom informoval primátor Žiliny Ivan Harman.

Odovzdaním odpadu v zbernom dvore a vyplnením súťažného kupónu z letáku Triedime odpad sa Žilinčania zaradili do žrebovania. ,,Ide nám všetkým o to, aby naše mesto bolo krajšie, čistejšie a zelenšie. Usilujeme sa napĺňať slovenskú múdrosť - komu sa nelení, tomu sa zelení. Aj preto sme vymysleli súťaž, ktorá motivuje ľudí triediť odpad a priniesť ho do zberného dvora," skonštatoval Harman. Dodal, že išlo najviac o odpad z bytových jadier, starý nábytok, odpad zmesi betónu, tehál, obkladačiek či vyradených elektrických a elektronických zariadení.

Zberný dvor na Jánošíkovej ulici otvorilo mesto Žilina 24. marca 2009 v rámci kampane Urobme si poriadok. ,,Slúži obyvateľom Žiliny, ktorí v ňom po preukázaní sa platným občianskym preukazom môžu bezplatne odovzdať až 500 kg odpadu na osobu na rok. Do konca augusta do neho Žilinčania priviezli 242 829 ton odpadu. Zberňa odpadu v Považskom Chlmci za osem mesiacov roka 2009 zaevidovala 44 630 ton odpadu," uviedol žilinský primátor.

Celkové ročné náklady na prevádzku dvoch zberných dvorov vyžadujú podľa Harmana investície mesta v hodnote približne 99 580 eur (2,99 milióna SK). Zdôraznil, že zberné dvory neslúžia na odpad z podnikateľskej činnosti a na biologický odpad.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky