Preskočit na obsah

Žilina: Prípad potopeného plavidla na vodnom diele rieši SIŽP

10.05 2022, TASR

Žilina 9. mája – Prípadom potopeného plavidla na Vodnom diele Žilina sa zaoberá Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP). Potvrdil to generálny riaditeľ SIŽP Ján Jenčo.

,,Prípad riešime ako mimoriadne zhoršenie kvality vôd, keďže došlo k úniku znečisťujúcej látky. Išlo o pohonné látky pochádzajúce z plavidla," konkretizoval Jenčo.

Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) konkretizovala, že zásah na vodnom diele sa uskutočnil v stredu 4. mája. Vo vode sa podľa jej slov nachádza prevrátený čln, z ktorého vytekal benzín. ,,Zasahujúci hasiči spolu so zamestnancami vodného diela zamedzili ďalšiemu úniku ropných produktov pomocou norných stien a chemického roztoku, ktorým postriekali vodnú hladinu," uviedla pre TASR s tým, že hasiči čln prevrátili, presunuli na breh a vytiahli ho z vodnej hladiny.

Križanová dodala, že ropnú škvrnu neutralizovali roztokom, ktorý zabránil ďalšiemu šíreniu a znečisteniu vody a životného prostredia.

 

Copyright © TASR 2022
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Havárie a živelné pohromy