Žilina: Hasiči zasahovali pri nehode kamióna, z ktorého unikala nafta

28.09 2009, TASR

Žilina: Hasiči zasahovali pri nehode kamióna, z ktorého unikala nafta

Žilina 28. septembra (TASR) Prevrátený kamión, z ktorého unikala nafta, museli dnes v noci odstrániť z cesty v Žiline - Strážove žilinskí hasiči. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva (KR) Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline Miroslava Ondrichová.

Po príjazde na miesto pomohli hasiči podľa Ondrichovej naložiť zraneného vodiča do vozidla záchrannej zdravotnej služby, zabezpečili kamión proti vzniku požiaru a ohraničili unikajúcu naftu. ,,Naftu z nádrže začali prečerpávať do barelov. Nakoľko hrozilo, že pri manipulácii s kamiónom dôjde k pretrhnutiu nádrže, museli odrezať zvodidlá. Po odčerpaní nafty bol kamión posunutý pomocou žeriavu zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline za účelom sprejazdnenia aspoň jedného jazdného pruhu," dodala hovorkyňa KR HaZZ v Žiline.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky