Žiar nad Hronom: Festival Ekotopfilm poukáže aj na príčiny vymierania hmyzu

14.02 2020, TASR

Žiar nad Hronom, 13. februára - Programom pre vopred prihlásené školské kolektívy vo štvrtok v Mestskom kultúrnom centre v Žiari nad Hronom začína filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm.


Ako chrániť životné prostredie priblížia v rámci Junior festivalu detským divákom nielen prostredníctvom filmového plátna, ale aj sprievodných aktivít. Širokú verejnosť privíta festival o 16.00 h, keď začne filmový program, ktorý bude pokračovať až do neskorých večerných hodín. Ponúkne široké spektrum tém. Prostredníctvom jedinečných záberov priblíži život vlka bieleho v nehostinnej tundre, upozorní na potravinový a módny odpad, ktorý sa stal naliehavým sociálnym a environmentálnym problémom, či poukáže na príčiny vymierania hmyzu.

,,Program je doplnený o diskusiu Tajní obyvatelia mesta, v ktorej filmár, dokumentarista a člen Ochrany dravcov na Slovensku Stanislav Kováč priblíži o 18.00 h divákom cez komentovaný sprievod filmový materiál o negatívnych dopadoch ľudskej činnosti na chránené druhy živočíchov, ktoré žijú v našich obydliach alebo v ich tesnej blízkosti," avizujú organizátori.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Podujatie