Zaježová: Vo vzdelávacom centre otvorila Živica svoju tretiu včelnicu

28.06 2019, TASR

Zaježová, 27. júna - Vo Vzdelávacom centre Zaježová v okrese Zvolen otvorili vo štvrtok tretiu vzdelávaciu včelnicu Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica. Primárne je určená žiakom základných škôl, pričom ukazuje život včiel v úli a tiež v prenosnom pozorovacom úli.


,,Tento úľ sa dá bezpečne priniesť aj do interiéru a využívať na interaktívne programy i v zlom počasí," uviedol pre TASR Peter Svitek zo Živice.

Včelnica obsahuje aj exteriérové solárne tavidlo vosku. Návštevníci môžu pozorovať tavenie včelieho vosku, ktorý sa bude ďalej v centre využívať v rámci workshopov výroby prírodnej kozmetiky.

Na otvorení vzdelávacej včelnice sa zúčastnili aj žiaci zaježovskej základnej školy, ktorí na záver ochutnali produkty včiel - mestský aj vidiecky med. ,,Ide nám najmä o to, aby sa o včelách naučili čosi viac najmä deti. Pretože to, čo majú v škole je len teória, bez hmatu, bez zmyslov," pripomenul Svitek.

Vzdelávacie včelnice otvorila Živica v uplynulých rokoch aj vo Zvolene a v Bratislave. Projekt koordinuje Živica a finančne podporujú spoločnosti ARKON a dm drogerie markt Slovensko.

Vo Vzdelávacom centre Zaježová sa konajú vzdelávacie aktivity Komenského inštitútu, Sokratovej školy a tiež ekopobyty. Každoročne ho navštívi takmer 5000 ľudí.

 

Copyright © TASR 2019
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Environmentálna výchova a vzdelávanie Ochrana prírody