V. Tatry: Súťažný kvíz o Tatranskom národnom parku pozná víťazov

14.03 2018, TASR

Tatranská Lomnica, 13. marca – Súťaž s mobilnou aplikáciou Kvíz Tatranského národného parku (TANAP), ktorú ešte koncom minulého roka spustili Štátne lesy (ŠL) TANAP, má svojich víťazov. ,,Traja šťastlivci sa už tešia zo svojej výhry," informovala Martina Petránová zo ŠL TANAP.


Šťastie sa usmialo na Máriu Duchnovičovú zo Stakčína, Michaelu Janckulíkovú z Lieseka a Petra Kráčalíka z Bratislavy. Všetci traja okrem letákov a brožúr mapujúcich zaujímavé lokality na území TANAP z pohľadu návštevníka, získali aj mapu Vysokých Tatier a celoročné predplatné časopisu Tatry, ktorý vydávajú ŠL TANAP.

Zapojiť sa do žrebovania o zaujímavé ceny mohol každý, kto správne odpovedal na desať vedomostných otázok týkajúcich sa histórie, geologického vývoja, prírodného prostredia národného parku či tatranských naj a poslal svoje odpovede v podobe printscreenu obrazovky svojho mobilného telefónu usporiadateľovi súťaže. "Prišlo nám 36 odpovedí, spomedzi ktorých sme vyžrebovali troch výhercov. Na moje prekvapenie sa do súťaže zapojili nielen deti, ale aj dospelí," konštatoval Igor Stavný z Odboru prác celospoločenského významu ŠL TANAP v Tatranskej Lomnici.

Mobilnú aplikáciu si majitelia androidov môžu stále stiahnuť bezplatne – avšak už nesúťažne. Záujemcovia ju nájdu aj priamo na webstránke ŠL TANAP. Keďže kvíz bol len prvou lastovičkou, ktorá mala otestovať záujem verejnosti o takúto formu spoznávania prírodných zaujímavostí a vzácností územia národného parku, iniciátori myšlienky sa po pozitívnych reakciách súťažiacich pohrávajú s nápadom, že vytvoria ďalšie aplikácie, prípadne kvíz obohatia o ďalšie otázky. ,,Teraz sme sa sústredili na tatranské naj, ale do budúcna by sme spektrum otázok radi rozšírili aj o otázky z prostredia Západných Tatier či zvieracej a rastlinnej ríše," dodal Stavný.

Copyright © TASR 2019
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Environmentálna výchova a vzdelávanie