Preskočit na obsah

Ochranári evidujú ďalšieho zastreleného vlka na území TANAP-u

02.03 2022, TASR

Vysoké Tatry 1. marca – Ochranári evidujú ďalšieho zastreleného vlka na území Tatranského národného parku (TANAP). Správa TANAP-u na svojej stránke informovala, že v katastri Starého Smokovca našli uhynutého vlka dravého v pondelok (28. 2.). 

,,Po prvotnej obhliadke boli na tele chráneného živočícha identifikované znaky po strelnom zranení. Prípad už vyšetrujú krajskí kriminalisti a vyšetrovateľ začal stíhanie pre trestný čin pytliactva v súbehu s trestným činom porušovania ochrany rastlín a živočíchov," uvádzajú ochranári. Kto a za akých okolností jedinca zastrelil, je predmetom vyšetrovania.

Ide už o druhý zaznamenaný prípad pytliactva za posledné dva mesiace v kompetenčnom území TANAP-u. Vlk dravý je pritom celoročne chráneným živočíchom so stanovenou spoločenskou hodnotou 3000 eur. ,,V tomto prípade ide o výskyt jedinca v chránenom území, preto sa jeho spoločenská hodnota zvyšuje trojnásobne," uzatvára Správa TANAP-u.

Copyright © TASR 2023
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Environmentálna kriminalita