Úrad vlády: National Winner Slovakia 2018 pre Biomasové ...

08.02 2019, TASR

National Winner Slovakia 2018 - Prestížna medzinárodná súťaž Energy Globe Awards 2018, ktorá upriamuje celosvetovú pozornosť na trvalo udržateľné a uplatniteľné riešenia v oblasti ochrany životného prostredia a zároveň motivuje ľudí, aby sa aj v tejto oblasti stali aktívnymi, ocenila projekt zo Slovenska.

Projekt s názvom Biomasové logistické centrum realizovala spoločnosť BIOPEL,a.s. v rámci uplynulého obdobia Nórskeho finančného mechanizmu a jeho programu Zelené inovácie v priemysle. Správcom programu bol Úrad vlády SR.

Projekt bol zameraný na zabezpečovanie, spracovanie a predaj výlučne odpadovej drevnej suroviny - ide o celú škálu pevných biopalív, akými sú: pelety, priemyselné pelety, alternatívne pelety, brikety, alternatívne brikety, kusové štiepané drevo a suché drevné štiepky - až 25.000 ton palív vhodných na konečné použitie.

Rešpektovanie základných environmentálnych či environmentálno-ekonomických pravidiel v záujme trvalo udržateľného rozvoja je pre projekt samozrejmosťou. O jeho úspechu hovorí aj množstvo inovácií - nielen technických, ale aj manažérskych, logistických a jednoducho ľudských tak, aby na prvom mieste bol každý potenciálny klient. Počas projektu bolo vytvorených 33 nových zelených pracovných miest a v tejto súvislosti sa začala aj spolupráca so strednými školami tak, aby mladí ľudia boli pripravení na zmenu aj v tejto oblasti a mali možnosť naplno rozvíjať svoj potenciál a zručnosti, svoje environmentálne myslenie.

Vytvorenie Biomasového logistického centra prispieva k redukcii skleníkových plynov, podpore regionálnej ekonomiky, ako aj zvýšeniu zamestnanosti v regióne Kysúc.

TASR o tom informoval tlačový odbor Úradu vlády SR.

 

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Energetika Zaujímavosti