X Vážení návštevníci portálu,
dovoľujeme si Vás upozorniť, že v piatok 22. 1. (po 16:00) bude Enviroportál nedostupný z dôvodu technickej údržby. Ďakujeme za pochopenie.
Tím Enviroportálu

MIRRI: Vicepremiérka Veronika Remišová prijala zástupcov...

23.11 2020, TASR

Bratislava, 20. november 2020 - Slovensko potrebuje zásadné zelené reformy a musí prispieť svojím dielom k ochrane globálnej klímy. Zhodli sa na tom vicepremiérka Veronika Remišová a zástupcovia iniciatívy Klíma ťa potrebuje.

S organizátormi petície, ktorú podpísalo 120 000 občanov Slovenska hovorila o možnostiach podpory ich cieľov a ocenila, že aj v súčasnej náročnej situácii sa mladí ľudia zasadzujú za ochranu životného prostredia.

,,Už dávno neplatí, že zelené riešenia sú brzdou ekonomiky. V strane Za ľudí presadzujeme radikálne investície do zelenej ekonomiky, ktorá je príležitosťou na tvorbu nových pracovných miest s vyššou pridanou hodnotou, inovatívnych a čistých riešení, ktoré sú šetrné k planéte a prispievajú k lepšej kvalite života obyvateľov," vyhlásila ministerka investícií po rokovaní so zástupcami iniciatívy Klíma ťa potrebuje. Uistila ich, že zelené témy sú tiež dôležitou súčasťou eurofondov. ,,Navrhli sme investície do zelených riešení aj v Pláne obnovy a rozvoja, ako aj v eurofondoch na nové programové obdobie, kde chceme podporovať energetickú efektívnosť budov, posilnenie prevencie a odolnosti voči prírodným katastrofám, podporu a rozvoj čistých spôsobov dopravy," uviedla vicepremiérka.

Zároveň vyzvala predstaviteľov iniciatívy, aby sa zapojili do historicky prvej Národnej konzultácie k eurofondom na roky 2021 - 2027 a svojimi podnetmi a návrhmi sa tak stali súčasťou tvorby priorít strategického plánu pre Slovensko.

Slovensko sa podpisom Parížskej dohody zaviazalo k zásadnému zníženiu uhlíkových emisií a dosiahnutiu uhlíkovej neutrality v roku 2050. Iniciatíva Klíma ťa potrebuje vyzýva ešte na skorší termín a žiada sprísnenie klimatických cieľov, ktoré navrhuje EÚ.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Inovácie