Ivan Štefanec: Novými opatreniami predídeme opakovaniu emisného...

10.02 2017, TASR

Výbor pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa Európskeho parlamentu dnes schválil návrh novej legislatívy, ktorá zavádza nové pravidlá pre uvádzanie vozidiel na trh. Opatrenia pomôžu predísť opakovaniu emisného škandálu.

Na vypracovaní legislatívneho návrhu sa podieľal aj slovenský europoslanec Ivan Štefanec (KDH, EĽS) ako tieňový spravodajca.„Ako člen výboru pre vyšetrenie emisného škandálu som zistil, že problém je primárne v členských krajinách a rôznych podmienkach kontroly emisií nových vozidiel. Zjednotením pravidiel dosiahneme to, že podmienky budú všade rovnaké a celý systém bude spravodlivejší. Našim cieľom bolo nájsť rovnováhu medzi ochranou zákazníka a tým, aby sme výrobcom automobilov zbytočne nezvyšovali náklady. Som rád, že sa to podarilo a nové vozidlá budú nielen šetrnejšie k životnému prostrediu, ale ich majiteľ bude mať istotu, že hodnoty, ktoré vykazujú zodpovedajú skutočnosti.“

Informáciu pre TASR poskytol poslanec EP Ivan Štefanec.

 

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Emisie Priemysel