Vranov n/Topľou: Vedenie SIŽP sa pre tzv. popolček stretlo so starostami

13.09 2018, TASR

Vranov nad Topľou, 12. septembra - Vedenie Slovenskej inšpekcie životného prostredia (SIŽP) sa v súvislosti so spadom tzv. popolčeka v niektorých obciach Vranovského okresu stretlo s tamojšími starostami a poslancom Prešovského samosprávneho kraja.


Ako TASR informovala Iveta Hučko Stypová zo SIŽP, stretnutie prebiehalo v konštruktívnej atmosfére. ,,Jednotlivé strany si vymenili vzájomné pohľady a boli vypočuté všetky obavy zástupcov dotknutých samospráv. Na stretnutí bolo dohodnuté, že sa všetky dotknuté inštitúcie budú vzájomne informovať o ďalších zámeroch a postupoch aj nad rámec zákona," priblížila.

Zároveň diskutovali o možnosti spoločného stretnutia za účasti dotknutých orgánov štátnej správy, a to SIŽP, Okresného úradu a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva vo Vranove nad Topľou a tiež samospráv. ,,SIŽP bude naďalej aktívne komunikovať so zúčastnenými stranami a v regióne venovať zvýšenú pozornosť dodržiavaniu príslušnej legislatívy v oblasti ochrany životného prostredia, pre ktorú má SIŽP založenú kompetenciu konať a vyvodzovať zodpovednosť," uzavrela.

Obyvateľov niekoľkých obcí v blízkosti Vranova nad Topľou znepokojil počas víkendu (1. a 2. 9.) čierny prach, ktorý sa usadil na fasádach ich obydlí, autách, záhradnom nábytku či vypestovanej zelenine. Skúsenosť s ním mali už aj v minulosti. Pre spad tzv. popolčeka v tejto lokalite zasadal na tamojšom okresnom úrade v utorok (4. 9.) aj krízový štáb. Jedným z dôvodov jeho zvolania bolo podľa prednostu Andreja Krišandu aj to, že pri komunikácii starostov obcí Poša a Nižný Hrušov s inšpekciou životného prostredia v Košiciach nedošlo k zhode.

Copyright © TASR 2019
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Mestské a vidiecke ŽP Zdravie a ŽP