Preskočit na obsah

Mesto Vráble chce zlepšiť separovanie biologického a kuchynského odpadu

23.02 2021, TASR

Vráble, 22. februára – Vrábeľská radnica sa pripravuje na postupné zavádzanie zberu kuchynského odpadu. V rámci projektu financovaného z dotácie Environmentálneho fondu plánuje mesto nakúpiť kompostéry i nádoby na zber biologicky rozložiteľného odpadu. 

Celkové náklady na projekt sú viac ako 150 000 eur, výška dotácie je takmer 143 000 eur, zvyšnú sumu bude tvoriť spolufinancovanie zo strany mesta. „Predmetom plánovaného projektu je obstaranie a distribúcia 1050-litrových kompostérov v počte 1250 kusov do individuálnej bytovej výstavby a 2500 kusov perforovaných desaťlitrových košíkov na kuchynský odpad do domácností v bytovej zástavbe,“ informovala radnica.

Mesto si od nákupu kompostérov a nádob na zber kuchynského odpadu sľubuje lepšiu separáciu biologicky rozložiteľného odpadu, ktorý sa dá následne zhodnotiť. „Postupné znižovanie percentuálneho podielu zelených a kuchynských odpadov v komunálnom odpade bude viesť k zníženiu jeho množstva, čo sa prejaví aj v znížení nákladov na jeho likvidáciu,“ konštatuje sa v materiáli, o ktorom budú rozhodovať mestskí poslanci na svojom rokovaní v stredu 24. februára.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Mestské a vidiecke ŽP Odpady