Preskočit na obsah

Vodozádržné opatrenia v Beluši zmenia vzhľad i funkčnosť priestoru pred úradom

20.01 2023, TASR

Beluša 19. januára – V obci Beluša v Púchovskom okrese odštartovali stavebné práce na najväčšej investičnej akcii – vodozádržných opatreniach v centre obce. Informoval o tom starosta Ján Prekop. 

Najväčšia obec v Trenčianskom kraji získala na revitalizáciu plochy pred obecným úradom a bývalou školskou jedálňou prostredníctvom Ministerstva životného prostredia SR z eurofondov takmer 670.000 eur. Doterajšie parkovisko s výmerou takmer 8500 štvorcových metrov sa má zmeniť na atraktívne pešie centrum.

Z parkoviska odstránia asfaltovú plochu a osadia tam nádoby na zadržiavanie dažďovej vody z okolitých verejných bodov (obecný úrad, bývalá jedáleň, hasičská zbrojnica). Nepriepustný povrch vymenia za priepustnú dlažbu.

Zmenou prejde aj súčasná výsadba v okolí priestranstva, kde nevyhovujúce dreviny nahradí nová verejná zeleň a pribudne funkčná vegetácia, dažďové záhrady, vegetačné steny, pitná fontána, mobiliár. Počíta sa aj s realizáciou pódia, ktoré nájde široké uplatnenie počas kultúrnych spoločenských podujatí.

,,Sme radi, že napriek cenám materiálov, energií a práce sme nemuseli túto významnú investíciu zrušiť. Uvedomujeme si veľký dosah na budúci vzhľad námestia pred budovou obecného úradu v centre obce, ale aj význam z hľadiska životného prostredia a ochrany pred suchom," doplnil Prekop.

Copyright © TASR 2023
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Klimatická zmena Mestské a vidiecke ŽP Voda