Preskočit na obsah

Vodohospodári majú na východnom Slovensku v teréne 71 pracovníkov

16.07 2021, TASR

Prešov, 15. júla  Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) má v teréne 50 kusov techniky a 71 pracovníkov, ktorí vykonávajú bezprostredné zabezpečovacie práce po povodni na miestach, kde je to možné. Ide najmä o stabilizáciu svahov a odstraňovanie nánosov. 

Vplyvom lokálnych zrážok v uplynulých dňoch evidovali vodohospodári vo štvrtok k 6.00 h naďalej zástupcami samospráv vyhlásené stupne povodňovej aktivity (SPA) v okrese Prešov, Stará Ľubovňa, Sabinov a Bardejov. Ako TASR informoval hovorca SVP Marián Bocák, SPA sa môžu počas dňa meniť.

,,V súčasnosti pozorujeme na vodných tokoch východného Slovenska ustálenosť až mierny pokles hladín, čo sa v závislosti od avizovaných búrok môže počas dňa meniť," povedal Bocák. Tretí SPA je vyhlásený v obci Malý Šariš, Rokycany, Milkušovce a Župčany v okrese Prešov. Ďalej v obciach Mníšek nad Popradom, Jarabina, Kremná, Hraničné a Sulín v okrese Stará Ľubovňa a tiež v meste Stará Ľubovňa.

V obci Gregorovce v okrese Prešov bol vyhlásený tretí SPA a následne bola samosprávou vyhlásená mimoriadna situácia pre zosuv pôdy.

Druhý SPA je vyhlásený v meste Veľký Šariš, Lipany, ďalej v obciach Lúčka a Miľpoš v okrese Sabinov, v Kvačanoch v okrese Prešov, v obciach Lenartov a Zborov v okrese Bardejov a v obci Kamenica v okrese Sabinov. V mnohých prípadoch boli lokálne povodne podľa Bocáka spôsobené vnútornými vodami, a teda stekaním vôd z lesov a polí.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Rezort MŽP SR