Vo Zvolene a v B. Bystrici budú firemní dobrovoľníci zveľaďovať parky

05.06 2019, TASR

Zvolen/Banská Bystrica, 4. júna – Susediace mestá Banská Bystrica a Zvolen budú tento rok patriť medzi 46 slovenských miest a obcí, ktoré sa zapoja do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva v strednej Európe – Naše Mesto. Konať sa bude 7. a 8. júna.


Tento rok budú dobrovoľníci pracovať na zveľaďovaní prírodných častí miest, ale aj pomáhať tým, ktorí sú odkázaní na pomoc iných. Dobrovoľníci zo Zvolena a okolia budú pracovať v okolí jazierka na Laniciach na mieste, kde sa Združenie Slatinka snaží navrátiť do parku typické druhy rastlín. Súčasťou aktivity bude aj čistenie okolia od drobného odpadu a obnova informačných tabúľ v parku.

V Banskej Bystrici dobrovoľníci zveľadia mestský park v štvrti na Karlove a strávia čas so seniormi v areáli Domova sociálnych služieb Senium.

V roku 2007 sa do prvého ročníka Nášho Mesta zapojilo 20 firiem. Odvtedy sa ich počet zvýšil takmer osemnásobne. „Teší nás, že z toho množstva možností ako pomáhať, zamestnávatelia nezabúdajú na naše regióny a svojim zamestnancom umožnia na jeden deň priložiť ruku k dielu na mieste, kde sa napríklad hrávajú ich deti alebo chodia venčiť svojich psov,“ uviedol k podujatiu za organizátorov programový riaditeľ Nadácie Pontis Michal Kišša.

Výrazne sa zvýšil aj počet aktivít v mestách, ktoré vítajú pomoc dobrovoľníkov počas Nášho Mesta. Tento rok si firemní dobrovoľníci mohli vyberať z viac než 500 aktivít naprieč celým Slovenskom. Tento rok bude v 46 mestách a obciach na Slovensku pomáhať viac ako 10.000 dobrovoľníkov. Naše Mesto je zároveň najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe.

Copyright © TASR 2019
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Zaujímavosti