Preskočit na obsah

Vláda odvolala splnomocnenca pre sústavu vodných diel Gabčíkovo

21.11 2023, TASR

Bratislava 20. novembra – Vláda SR v pondelok odvolala Romana Havlíčka z funkcie splnomocnenca vlády SR pre výstavbu a prevádzku Sústavy vodných diel Gabčíkovo - Nagymaros. Zároveň vymenúva do tejto funkcie Andreja Kasanu, ktorý sa jej ujme deň po rokovaní vlády. 


Splnomocnenec je zároveň vedúci delegácie vlády SR na rokovania s vládnou delegáciou Maďarska o vykonaní rozsudku Medzinárodného súdneho dvora v Haagu vo veci Sústavy vodných diel Gabčíkovo - Nagymaros. Poverený je tiež vykonávaním Dohody o niektorých dočasných technických opatreniach a prietokoch do Dunaja a Mošonského ramena Dunaja z 19. apríla 1995. Novovymenovaný splnomocnenec doteraz viedol Vodohospodársku výstavbu.

,,Som veľmi rád, že na tomto poste bude pôsobiť skutočný odborník," uviedol v súvislosti s jeho menovaním minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS). Upozornil, že zmena súvisí aj s medzinárodným záväzkom komunikovať s Maďarskom o aktivitách i plánoch súvisiacich s vodným dielom, rovnako i potenciálnym obnovením aktivít na maďarskej strane. ,,Doteraz táto komunikácia podľa môjho názoru nebola dostatočná," upozornil minister. Zároveň oznámil, že riadením štátneho podniku poveril Janu Ježíkovú, dlhoročne pôsobiacu v spoločnosti v oblasti právnej agendy. 

Copyright © TASR 2023
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Rezort MŽP SR