Vietnam: Polícia rozbila skupinu pašerákov ohrozených zvierat

18.05 2018, TASR

Hanoj, 17. mája - Vietnamská polícia zasiahla vo štvrtok voči skupine nezákonne obchodujúcej s voľne žijúcimi živočíchmi. Pašerákom skonfiškovali 13 kusov ohrozeného druhu kobry kráľovskej a 47 korytnačiek. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na miestnu tlač.


Policajti v stredu vykonali raziu v dome šéfky pašeráckej skupiny v provincii Quang Nam v strednej časti Vietnamu. Vyšetrovatelia jej obydlie monitorovali už od začiatku mája, po tom, ako začali od susedov dostávať hlásenia o prítomnosti nezvyčajných zvierat. Zatknutých bolo aj niekoľko spolupáchateľov. Vyšetrovanie celého prípadu ďalej pokračuje.

Odchyt väčšiny druhov voľne žijúcich zvierat je vo Vietname nezákonný. Vzhľadom na údajné liečivé účinky a gastronomické kvality však majú niektoré z nich vysokú hodnotu na čiernom trhu. Medzi skonfiškovanými korytnačkami bolo aj desať vzácnych kožnatiek, ktoré sú v regióne považované za lahôdku.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Environmentálna kriminalita