Preskočit na obsah

Vatikán: Pápež švédsku aktivistku povzbudil, aby pokračovala vo svojom boji

18.04 2019, TASR

Vatikán, 17. apríla - Pápež František povzbudil v stredu mladú švédsku aktivistku Gretu Thunbergovú, aby pokračovala vo svojej kampani za ochranu klímy, píše agentúra AP.


Šestnáročná Thunbergová sa s pápežom nakrátko stretla v závere jeho tohtotýždňovej generálnej audiencie na Námestí sv. Petra vo Vatikáne, kde sedela v prednom rade. So sebou si priniesla tabuľku s nápisom Pripoj sa k štrajku proti klimatickej zmene, ktorú ukázala po tom, ako ju pápež privítal. ,,Ďakujem vám, že ste sa postavili za klímu a hovorili pravdu. Veľa to znamená," povedala mu Thunbergová.

Pápež jej povedal, aby vo svojom boji proti klimatickej zmene pokračovala. ,,Boh ťa žehnaj. Pokračuj vo svojej práci. Do toho!" povzbudil ju.

Mladú aktivistku vo Vatikáne sprevádzal jej otec Svante Thunberg. Po stretnutí Thunbergová v rozhovore pre švédske noviny Dagens Nyheter uviedla, že pápež bol veľmi priateľský a po celý čas sa usmieval.

Mladá Švédka má vystúpiť s prejavom v talianskom parlamente a v piatok bude v Ríme viesť demonštráciu za boj proti klimatickej zmene. V pápežovi Thunbergová našla spriaznenú dušu, uvádza AP a pripomína, že boj proti klimatickej zmene a starostlivosť o Božie stvorenia patria k hlavným pilierom Františkovho pôsobenia v pápežskom úrade.

Thunbergová v utorok vystúpila aj pred zákonodarcami výboru Európskeho parlamentu pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín (ENVI) v Štrasburgu. Europoslancov upozornila, že na zastavenie klimatickej zmeny dochádza čas, a tiež na to, aby začali panikáriť.

 

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Klimatická zmena Významné osobnosti, profily, medzinárodné dni