Preskočit na obsah

V Zaježovej bude Odpadová víkendovka

04.12 2006, Enviroportal

V Zaježovej bude Odpadová víkendovka

Pospolitosť pre harmonický život pripravuje pre svojich členov a priaznivcov v malebnom prostredí Zaježovej už po niekoľko rokov množstvo atraktívnych podujatí s ekologickou tematikou. Na jedno z nich, ktoré sa uskutoční na budúci víkend, vám tlmočíme pozvanie.
Podujatie pod názvom Odpadová víkendovka sa uskutoční v dňoch 8. - 10. 12. 2006 na Zaježovej-Polomoch.

Víkendovka bude mať pracovnú i vzdelávaciu časť. V piatok večer odznie niečo o tom, čo to odpad je, ako vzniká a ako mu predchádzať. Aby si účastníci víkendovky mohli skúsiť triedenie odpadov v praxi a aby lepšie pochopili odpadovú problematiku, vyberú sa v sobotu doobeda do miestneho recyklačného strediska v Pliešovciach, kde pomôžu s triedením odpadov. Cestou naspäť ich čaká cca 2-hodinová prechádzka na Zaježovú. Večer si prídu na svoje hlavne tí, ktorých zaujíma zdravá výživa a konkrétnejšie makrobiotika, jej liečivé účinky a použitie v praxi.

Víkendovka sa začína v piatok večer. Príchod je možný od 16.00. V prípade potreby a po dohode s organizátormi aj skôr. Je potrebné si so sebou priniesť spacák, kto má a chce aj karimatku. Strava a ubytovanie sú zabezpečené. Na cestovné môžu organizátori prispieť účastníkom vo výške 150 Sk (len na jednu z ciest buď tam alebo späť). Prihlásiť sa a viac informácií o Zaježovej či podrobné vysvetlenie cesty je k dispozícii na www.zajezka.sk.


Organizátorom podujatia je Pospolitosť pre harmonický život (PHŽ). PHŽ už od roku 1994 podporuje snahy jednotlivcov a skupín, ktoré nielen diskusiami, ale aj vlastným životom hľadajú obsah pojmu trvalo udržateľný život. Najmä u mladých ľudí sa snaží vzbudiť záujem o hlbšie vnímanie života, prírody a spoločnosti. Vytvára priestor, ktorý im umožňuje vykĺznuť zo zabehaných koľají, a pár dní, alebo aj rokov žiť inak.

PHŽ sa stala v roku 2004 členom európskej časti medzinárodnej organizácie Global Ecovillage Network. Získala tak možnosť podeliť sa so skúsenosťami s desiatkami projektov v celej Európe, ktoré majú podobné ciele. S viacerými nadviazala pospolitosť kontakty a pripravuje spoluprácu v oblasti vzdelávania mládeže a v propagácii alternatívnych stavebných technológií.

Copyright © Enviroportal 2023

Súvisiace články

Značky