V Thajsku si školáci pochodom uctili zvieratá uhynuté pri požiaroch v Austrálii

14.01 2020, TASR

Ajuttchajá, 13. januára - Skupina školákov sa zišla v pondelok v sloňom parku v thajskom starobylom meste Ajuttchajá na pochode a tichej spomienke, aby tým vzdali poctu a upozornili na milióny zvierat, ktoré uhynuli pri ničivých lesných požiaroch v Austrálii. Informovala o tom agentúra Reuters.


Slony s ich vodcami, tzv. mahutmi, niesli transparenty s nápisom Modlite sa za Austráliu, fotografiami a inými obrázkami zvierat. Pochod organizoval sloní park Ajuttchajá, ktorý patrí k miestnym turistickým atrakciám.

,,Dnes chcem vyjadriť podporu všetkým divožijúcim zvieratám v Austrálii. Želám si, aby tam všetky zostali a aby v Austrálii prežili," povedal jeden zo zúčastnených študentov.

Ničivé požiare v Austrálii, počas ktorých uhynula odhadom viac než miliarda zvierat, označila tamojšia vláda za ,,ekologickú katastrofu".

,,Slony sú skutočne smutné, čo sa deje s ich bratrancami v Austrálii," uviedla Michelle Reedyová, austrálska dobrovoľníčka v zmienenom sloňom parku. Slon je thajské národné zviera a hrá dôležitú úlohu v kultúre, histórii a literatúre tejto ázijskej krajiny.

 

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Zaujímavosti