V Teheráne zostanú všetky školy v utorok zavreté pre smogové znečistenie

06.02 2018, TASR

Teherán, 5. februára - Všetky školy v iránskom hlavnom meste Teherán zostanú v utorok v súvislosti s mimoriadne vysokým stupňom znečistenia ovzdušia zatvorené. Informovala o tom v pondelok iránska štátna televízia.
Smog si už v pondelok vynútil prerušenie vyučovania na základných štátnych školách, avšak v utorok toto opatrenie rozšírenia aj na vzdelávacie zariadenia vyšších stupňov a navyše na celú provinciu.

Koncentrácia prachových častíc vo vzduchu dosiahla napriek dopravným obmedzeniam v Teheráne 173 mikrogramov na kubický meter, čo je takmer sedemnásobok hraničnej hodnoty stanovenej Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).

Miestne zdroje v pondelok inforfmovali, že nebo nad Teheránom bolo pokryté sivými mrakmi a končiare severne od mesta neboli viditeľné. V dôsledku smogového znečistenia došlo aj k prerušeniu prác na staveniskách a v závodoch znečisťujúcich životné prostredie. Teherán, kde v zimnom období smog spôsobuje pravidelne značné problémy, bojuje s týmto fenoménom už viac ako dve desaťročia.

 

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Ovzdušie Zdravie a ŽP