Preskočit na obsah

V Paríži platia obmedzenia pre cestnú dopravu pre znečistenie ovzdušia

29.03 2022, TASR

Paríž 26. marca – Paríž zaviedol v sobotu rozsiahle obmedzenia pre cestnú dopravu kvôli značnému znečisteniu ovzdušia. TASR prevzala správu od agentúry DPA. 

Zákaz vjazdu do niektorých častí francúzskeho hlavného mesta bude platiť pre autá produkujúce vyššie množstvo emisií. Na cestách budú tak môcť byť iba vozidlá s environmentálnym povolením.

Na diaľniciach a cestách mimo obce bude zároveň platiť maximálna rýchlosť 110 km/h a 90 km/h. Posledné dva dni vo Francúzsku namerali vysokú úroveň znečistenia ovzdušia, ktorá je škodlivá pre ľudské zdravie, píše agentúra.

V meste Lille obmedzenia z toho istého dôvodu platili v piatok. Polícia bude dodržiavanie zákazu kontrolovať. V prípade porušenia nariadenia budú hliadky udeľovať pokuty vo výške 68 eur.

V niektorých častiach Francúzska štát nariadil poľnohospodárom používať hnojivá s nízkou úrovňou emisií, kým sa kvalita ovzdušia nezlepší.

Copyright © TASR 2022
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Doprava Ovzdušie Zdravie a ŽP