V Ekvádore vytvorili nový rekord vo výsadbe stromov

18.05 2015, TASR

Ekvádor vytvoril nový rekord v sadení stromov. V tejto juhoamerickej krajine, na ktorej území sa nachádzajú rôzne klimatické pásma od tropického povodia Amazonky cez veľhory Andy po suché pobrežie Tichého oceánu, zasadili za jeden deň 647 250 sadeníc rôznych druhov.

,,Práve ma informovali, že sme prekonali Guinnessov rekord pre zalesňovanie," povedal v sobotu prezident Rafael Correa vo svojom pravidelnom rozhlasovom príhovore. Ministerka životného prostredia Lorena Tapiová oznámila, že takmer 45 000 ľudí zasadilo stromy na viac ako 2000 hektároch. Podľa Guinessovej knihy rekordov prvenstvo v počte vysadených stromov držali iba od vlaňajška na Filipínach. Zalesňovanie je dôležitým nástrojom v boji proti globálnemu otepľovaniu, pretože stromy absorbujú z atmosféry skleníkový plyn oxid uhličitý. Ekvádorčania držia aj ďalšie rekordy. V tejto krajine sa napríklad dalo naraz zahrabať do piesku najviac ľudí na svete.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Les