Preskočit na obsah

Účastníci tábora ECOTOPIA budú na zvolenskom námestí hovoriť o obnoviteľných zdrojoch energie

17.08 2006, Enviroportal

Účastníci tábora ECOTOPIA budú na zvolenskom námestí hovoriť o obnoviteľných zdrojoch energie

17. augusta 2006 sa uskutoční na námestí SNP vo Zvolene podujatie pod názvom Obnoviteľné zdroje energie - energia budúcnosti. Podujatie organizujú účastníci ECOTOPIE - najväčšieho environmentálneho tábora v roku 2006 v Európe. Bude zamerané na propagáciu a podporu obnoviteľných zdrojov energie - zdrojov, ktoré v budúcnosti ako jediné pokryjú spotrebu tepelnej a elektrickej energie.
Počas tohto podujatia vo Zvolene vystúpia divadelníci, hudobníci ale aj iní umelci z celého sveta. K dispozícii budú informačné materiály a stánky. Počas podujatia budú aktivisti rozdávať obyvateľom a návštevníkom Zvolena informačné materiály zamerané na túto problematiku. Podujatie organizujú účastníci Ecotopie a združenie Slatinka.

ECOTOPIA je najväčší tohtoročný environmentálny tábor v Európe, ktorý od 6. augusta 2006 prebieha na Zaježovej pri Zvolene. Doposiaľ sa ho zúčastnilo viac ako 300 ľudí z celého sveta, ktorým nie je ľahostajný vývoj stavu životného prostredia.

Ecotopiu organizujú EYFA (European Youth For Action), občianske združenie Za Matku Zem, Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica a Pospolitosť pre harmonický život-Zaježka. Tábor prebieha až do 20. augusta a môžu sa ho zúčastniť všetci ľudia, ktorým záleží na ochrane a tvorbe životného prostredia a chcú sa dozvedieť niečo viac o témach ako energetika, odpady, biodiverzita, ochrana lesov, umenie a aktivizmus a pod.


Zdroj: Pavol Široký - Za Matku Zem

Copyright © Enviroportal 2023

Súvisiace články

Značky