Trnava: Po rieke Trnávka priplávala neznáma biela škvrna

13.03 2015, TASR

Škvrnu neznámeho pôvodu a veľkosti zaznamenali dnes na toku rieky Trnávka v Trnave. Okolo 11. hodiny nahlásili podľa vyjadrenia Martina Fulajtara z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave jej výskyt na Zelenom kríčku a potom sa postupne dostávala ďalej po toku. Hasiči ani životné prostredie zatiaľ nevedia, kde má pôvod, zloženie skúmajú na základe odobratých vzoriek.


,,Nie je vylúčené, že priplávala z väčšej diaľky," uviedol pre TASR zástupca riaditeľa okresného riaditeľstva hasičov Juraj Puškel. Hasiči totiž podľa jeho slov preskúmali výpusty v danom úseku do Trnávky a ani jeden z nich nevykazoval znaky, že by odtiaľ odtiekla nejaká látka. Podľa Puškela nejde pravdepodobne o ropný produkt ani saponát. Tie sa držia vždy na hladine a je možné ich zachytiť nornými stenami. ,,Táto látka je rozpustená, norné steny v takomto prípade veľmi nepomôžu," konštatoval Puškel.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Havárie a živelné pohromy Voda