Preskočit na obsah

Trestné oznámenie na spoločnosť Interblue group zamietnuté

20.05 2011, Enviroportal

Trestné oznámenie na spoločnosť Interblue group zamietnuté

Úrad špeciálnej prokuratúry zamietol trestné oznámenie ministerstva životného prostredia SR na spoločnosť Interblue group s vyjadrením, že Slovenská republika už na začiatku podpísala maximálne nevýhodnú zmluvu - z čoho podľa prokuratúry nevyplýva úmysel spoločnosti Interblue group uviesť SR do omylu.

Ďalej prokuratúra nepovažuje "neprijateľnosť zatepľovania" za zámienku pre nezaplatenie 15 mil. eur. Zároveň prokuratúra nevyhodnotila náhle zrušenie spoločnosti Interblue group za účelové. Keďže vyšetrovateľovi sa nepodarilo preukázať obzvlášť závažný zločin podvodu, vyplývajúci zo zmluvy, ktorá poškodila SR, trestné oznámenie zamietol. Informácia bola ministerstvu doručená včera.

"Ministerstvo zastáva názor, že k zločinu zo strany zástupcov Interblue group došlo. Nie je ho pravdepodobne možné preukázať na základe uzatvorenej zmluvy - ako to uvádza prokuratúra, ale na základe zlomyseľného konania zástupcov Interblue group. Preto ministerstvo životného prostredia bude konzultovať možnosť ďalšieho postupu so špecialistami na trestné právo, aby o vine a nevine mohol rozhodnúť súd," povedal minister životného prostredia József Nagy.

Copyright © Enviroportal 2023

Súvisiace články

Značky