Preskočit na obsah

SVP: Z osobnej lode unikli pri Gabčíkove ropné látky

28.04 2022, TASR

Bratislava 27. apríla – Zo švédskej osobnej lode unikli pri vodnom diele Gabčíkovo ropné látky. Olejové škvrny na hladine spozorovali v stredu poobede dispečeri vodného diela. Loď je momentálne zadržaná v plavebnej komore, plavba je momentálne pozastavená.

,,Vodohospodári z dispečingu bezprostredne začali postup v zmysle havarijného plánu a upovedomili príslušné okresné úrady, Slovenskú inšpekciu životného prostredia, Dopravný úrad a záchranné zložky," informoval hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) Marián Bocák.

Hasiči aktuálne zasahujú v snahe eliminovať dosahy na životné prostredie, zisťuje sa rozsah škôd a návrh opatrení, ktoré sú v kompetencii inšpekcie a Dopravného úradu. SVP a Vodohospodárska výstavba budú podľa Bocáka pri krízovej situácii naďalej súčinní.

Ministerstvo životného prostredia (MŽP) informovalo, že situácia je momentálne stabilizovaná. ,,Prioritou všetkých zasahujúcich zložiek je snaha zabrániť negatívnym dosahom na životné prostredia," deklarovalo MŽP.

 

Copyright © TASR 2023
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Havárie a živelné pohromy