Preskočit na obsah

Svidník: Dobrovoľníci upratali okolie nemocnice, odpracovali takmer 200 hodín

24.09 2018, TASR

Svidník, 22. septembra - Dobrovoľníci v uplynulých dňoch upratovali okolie svidníckej nemocnice. Zbierali odpadky, čistili chodníky od prebytočnej buriny, strihali okrasné kríky i ošetrovali kvetinový záhon. Dobrovoľníci mali k dispozícii všetko potrebné.


Nemocnica sa takýmto spôsobom prvýkrát zapojila do 11. ročníka projektu Dni aktívneho dobrovoľníctva. Takmer 70 dobrovoľníkov, medzi nimi aj zamestnanci nemocnice, odpracovalo spolu necelých 200 dobrovoľníckych hodín. ,,Každý deň po ceste do práce vnímam svoje okolie. Záleží mi na tom, aby bolo príjemné a upravené, a to nielen pre mňa, ale pre všetkých návštevníkov nemocnice. Aj preto som sa rozhodla do projektu zapojiť a pomôcť naše okolie skrášliť," vysvetlila Alena Maliňáková z neurologického oddelenia nemocnice.

Ďalšou z aktivít, ktorá sa uskutočnila počas uplynulého týždňa, bola výsadba kvetín. ,,V spolupráci so žiakmi a učiteľmi Spojenej školy internátnej vo Svidníku a Strednej priemyselnej školy vo Svidníku sa podarilo zrevitalizovať 17 kvetináčov," priblížila Jana Fedáková zo siete nemocníc Svet zdravia, ktorá prevádzkuje aj tú vo Svidníku. Podľa jej slov ich čistili od machu a hliny, pripravili vhodnú pôdu na sadbu, odstránili nepotrebné rastliny a zasadili nové, vyčistili plochu od tráv a na záver dali vybraným kvetináčom farebným náterom nový vzhľad.

Dni aktívneho dobrovoľníctva pripravuje Prešovské dobrovoľnícke centrum. Podujatie je iniciatívou krajských dobrovoľníckych centier na celom Slovensku, ktoré aktivitu realizujú pod názvom Týždeň dobrovoľníctva. ,,Od 17. do 29. septembra 2018 pripravujú neziskové, štátne aj verejné inštitúcie v celom kraji množstvo dobrovoľníckych ponúk rôzneho typu, do ktorých sa môže zapojiť ktokoľvek s chuťou vyskúšať si dobrovoľníctvo či spoznať prácu niektorej zo zapojených organizácií," doplnila Fedáková.

Copyright © TASR 2023
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Mestské a vidiecke ŽP