Svetový deň bez áut oslávia aj v Košiciach

21.09 2006, Enviroportal

Svetový deň bez áut oslávia aj v Košiciach

Vyskúšajte raz vymeniť auto za bicykel, kolieskové korčule, chôdzu alebo iný ekologickejší spôsob dopravy! Takto pozývajú košickí organizátori obyvateľov mesta na podujatie, ktoré je súčasťou osláv Svetového dňa bez áut, pripadajúceho už tradične na 22. septembra, ktorý je zároveň vrcholným podujatím Európskeho týždňa mobility.
Oslavy košického Svetového dňa bez áut sústredili organizátori na Hlavnú ulicu v Košiciach, kde chcú vytvoriť NAJDLHŠIEHO KOŠICKÉHO BICYKLOVÉHO HADA. Ďalšou unkátnou pripravovanou atrakciou je PRVÝ KOŠICKÝ MAŠKARNÝ SPRIEVOD NA BICYKLOCH.
Cieľom podujatia je zábavnou formou osláviť sviatok priaznivcov ekologických foriem dopravy, preto je vítaný každý účastník na bicykli, kolieskových korčuliach, v botaskách a pod.

Registrácia účastníkou podujatia bude prebiehať 22. septembra medzi 16. a 17. hodinou pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici v Košiciach (pri Vedeckej knižnici). Každý, kto sa pridá, získa za to odmenu!

Toto pripravované podujatie je zároveň súčasťou série pravidelných košických propagačných a protestných utorňajších cyklojázd, ktoré odštartovali ich organizátori už 13. júna 2006. Neúnavne každý utorok po 17. hodine na bicykloch propagujú jej priaznivci ekologickú nemotorovú dopravu a zároveň pre ňu žiadajú od mestských autorít vytvorenie udržateľných lepších podmienok.

Organizačne sa pod tieto aktivity podpísali Spolok na podporu skrášľovania Košíc, Cyklistická únia mesta Košice s podporou partnerov a mediálnych partnerov, ktorými sú Nadácia EKOPOLIS, Mestské informačné centrum Košice (MiC Košice) a denník KORZÁR.

Copyright © Enviroportal 2020

Súvisiace články

Značky