Preskočit na obsah

V okolí obce Šurianky sa pohybuje medvedica s mláďatami

14.05 2021, TASR

Šurianky, 14. mája – Obec Šurianky v okrese Nitra upozorňuje obyvateľov i návštevníkov obce na výskyt medveďa. „V šurianskom chotári bola videná medvedica s mláďatami. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o zatúlané jedince z lesov pohoria Tribeč,“ upozornilo vedenie obce.

Po konzultácii s členmi poľovného združenia, aj s prihliadnutím na legislatívnu ochranu tohto živočícha, bude samospráva situáciu monitorovať a informovať občanov. Ľudia, ktorí trávia voľnočasové aktivity na poľných cestách alebo v priľahlých hájoch, by mali uprednostňovať vychádzky v skupinách, najlepšie na otvorených priestranstvách a nemali by vchádzať do priestorov s hustým a vysokým porastom. Odporúča sa nahlas rozprávať. Veľmi nebezpečné môže byť aj stretnutie medvedice so psom na vôdzke alebo voľne pusteným.

Samospráva zároveň vystríha pred približovaním sa k medvedici a jej mláďatám. „Nie je predpoklad, že sa medvede budú približovať k obydliam, napriek tomu je nežiaduce nechávať v blízkosti pozemkov odpadky a zvyšky jedla,“ odporúča vedenie obce.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky