Preskočit na obsah

Štúrovo: Deň Zeme ponúkne osvetový program a diskusie o ekológii

17.04 2019, TASR

Štúrovo, 16. apríl – Osvetový program, súťaže, prednášky a diskusie o ekológii a živote bez odpadu ponúka Deň Zeme, ktorý sa bude konať v Štúrove 26. apríla na pešej zóne. Podujatiu predchádzali viaceré ekologické i kultúrne aktivity.


V predchádzajúcich dňoch sa dobrovoľníci mohli zapojiť do čistenia brehov Dunaja i výsadby drevín. Radnica okrem toho zorganizovala výtvarnú súťaž i fotosúťaž s názvom Štúrovo a okolie v štyroch ročných obdobiach.

Oslavy Dňa Zeme sa v Štúrove začnú v piatok 26. apríla o 10. hodine osvetovým programom o ochrane životného prostredia, ktorý je určený pre všetky vekové kategórie. „Pripravená je aj prezentácia jednorazového riadu vyrobeného zo stopercentne rozložiteľného prírodného materiálu, ktorý sa skladá z celulózy, cukrovej trstiny, pšeničných otrúb a palmového listu,“ informovala štúrovská radnica.

Súčasťou programu je aj vyhodnotenie súťaže v zbere PET vrchnákov i papiera a tiež zhodnotenie výtvarnej a fotografickej súťaže. „V spolupráci s Inštitútom cirkulárnej ekonomiky sa uskutoční aj prezentácia analýzy zmesového komunálneho odpadu a prednáška o predchádzaní vzniku odpadov,“ pripomenuli organizátori.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Významné osobnosti, profily, medzinárodné dni