Srí Lanka - rok po tsunami

10.07 2006, Enviroportal

Srí Lanka - rok po tsunami

V Bratislave na Račianskom mýte nájdete v priestoroch EVEREST FOTO pozoruhodnú výstavu venovanú tragicky skúšanému ostrovu Srí Lanka, ktorý v decembri 2004 ťažko poškodila prílivová vlna tsunami.

Výstava fotografií Srí Lanka - rok po tsunami bola záujemcom o krásu exotickej prírody i jej odvrátenú tvár sprístupnená 22. 06. 2006 a potrvá do 23. 07. 2006.
Vďaka štedrosti autorov - českých cestovateľov a fotografov Branislava Gála a Jaroslava Müllera - ide o predajnú výstavu, ktorej výťažok bude venovaný na aktivity občianskeho združenia Človek v ohrození.

Branislav Gál
* 1971, bydlisko: Praha
Vyštudoval medzinárodné právo na Inštitúte zahraničných vzťahov v Kalifornii. Pracoval v Spojených štátoch, Fínsku a Francúzsku. Podnikol niekoľko kratších výprav po Európe, Amerike, Afrike, Blízkom i Ďalekom východe (Thajsko, Malajzia, Barma, Filipíny, Japonsko, Indonézia). Cestuje prevažne "na vlastnú päsť", poznávanie nových miest a kultúr považuje za zaujímavú formu sebavzdelávania. Na Srí Lanke viedol misiu združenia Človek v ohrození.

Jaroslav Müller
* 1961, bydlisko: České Budějovice
Precestoval Nový Zéland, USA a Strednú Ameriku, Malaziu, Blízký Východ, Azorské Ostrovy, kde väčšinou aj dlhšiu dobu žil a pracoval s miestnymi ľuďmi, napríklad ako pastier či sprievodca turistov na koňoch, alebo ako sprievodca na mori pri pozorovaní veľrýb. Od roku 2003 pracuje pre nadáciu Člověk v tísni, zúčastnil sa postupne misií v Iraku, v Iráne (obnova mesta Bam zničeného zemetrasením v r.2003) a v súčasnosti je členom misie Člověk v tísni na Srí Lanke.

Srí Lanka je jednou z krajín juhovýchodnej Ázie, ktoré v noci na 26. 12. 2004 postihlo zemetrasenie a následné prílivové vlny tsunami. Celkovo si táto ničivá katastrofa vyžiadala v Thajsku, Malajzii, Indii, Indonézii, na ostrove Maldivy i v ostatných krajinách vyše 10 tisíc obetí.


Zdroj: Changenet, Everst Foto

Copyright © Enviroportal 2019

Súvisiace články

Značky