SR bude hostiť Medzinárodné centrum na hodnotenie vôd do roku 2012

03.10 2009, TASR

SR bude hostiť Medzinárodné centrum na hodnotenie vôd do roku 2012

Bratislava 3. októbra (TASR) Slovensko hostí od apríla tohto roku Medzinárodné centrum na hodnotenie vôd (IWAC), čím prebralo štafetu po Holandsku. Ako pre TASR priblížil riaditeľ centra Boris Minárik, úlohou Slovenska je odovzdať doteraz získané skúsenosti do balkánskych krajín a ďalších častí východnej Európy, krajín Kaukazu a strednej Ázie. Objasnil, že Slovensko bolo medzi stredoeurópskymi krajinami, ktorým sa takáto pomoc poskytla ako prvým. Centrum bude u nás umiestnené do roku 2012.

IWAC sídli v budove Slovenského hydrometeorologického ústavu v Bratislave. Centrum bude pomáhať pri vývoji a implementácii systémov monitoringu a hodnotenia vôd a zároveň poskytuje podporu vládam v regióne Európskej hospodárskej komisie OSN pri implementácii dohovoru o monitorovaní cezhraničných vôd a pri spolupráci vo využívaní vôd najmä v konfliktných cezhraničných povodiach. K hlavným úlohám IWAC patrí aj pomoc krajinám pri implementácii odporúčaných praktík prostredníctvom pilotných projektov pre cezhraničné vody.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky