Preskočit na obsah

SPK: Poľovníci v rámci projektu vyzbierali v minulom roku viac ako 120 ton odpadu

18.01 2021, TASR

Bratislava, 15. januára - Poľovníci v rámci projektu Čistý revír = čistá príroda vyzbierali v minulom roku viac ako 120 ton odpadu. Najviac odpadu pozbieralo Poľovnícke združenie Líška so sídlom v Senohrade v okrese Krupina. Informoval o tom hovorca Slovenskej poľovníckej komory (SPK) Alojz Kaššák.

Išlo o druhý ročník projektu. Odpad, ktorý vlani poľovníci vyzbierali, tvorili najmä plasty, plechovky, sklo, elektrospotrebiče, textil či vyhodený stavebný odpad. Do výzvy sa zapojilo 30 poľovníckych organizácií a mnoho jednotlivých osôb. Počas pandémie organizovali poľovníci predovšetkým individuálne brigády vo svojich revíroch.

SPK poskytne združeniam, ktoré sa zapojili do výzvy, dotáciu z Fondu rozvoja a zveľaďovania poľovníctva v schválenej výške 50 eur. ,,Tieto financie majú slúžiť ako náhrada za nakúpené vrecia na odpad, pracovné rukavice či iné náklady spojené s odstránením odpadu. Jednotlivcov tiež odmeníme darčekovými predmetmi," priblížil Kaššák.

Kaššák podotkol, že poľovníci nezberajú odpadky v revíroch len počas dvoch rokov vyhlásenia projektu. ,,Poľovníci vykonávajú túto činnosť na vlastné náklady, z vlastného presvedčenia a s cieľom zbaviť prírodu zbytočného odpadu poškodzujúceho životné prostredie už niekoľko desaťročí," skonštatoval hovorca. SPK začiatkom februára vyhlási tretí ročník projektu.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Odpady Ochrana prírody