Preskočit na obsah

ŠOP: Vypísala dve výberové konania, hľadá riaditeľa NAPANT-u a SSJ

21.01 2021, TASR

Bratislava, 20. januára - Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR vypísala dve výberové konania, na riaditeľa Národného parku Nízke Tatry (NAPANT) a na Správu slovenských jaskýň (SSJ). Na obe pozície sa môžu záujemcovia prihlásiť do 15. februára. Informovala o tom ŠOP SR na webovej stránke.

Záujemcovia o pozíciu riaditeľa NAPANT musia predložiť Koncepciu riadenia a rozvoja Národného parku Nízke Tatry, ktorého súčasťou bude aj Stratégia rozvoja spolupráce národného parku s relevantnými subjektmi v regióne. Generálny riaditeľ ŠOP SR Dušan Karaska hovorí, že územie NAPANT-u bolo vždy ,,veľmi atraktívnym prostredím pre investorov a developerov". Preto je nevyhnutné, aby nový riaditeľ dokázal čeliť tomuto tlaku a presadzoval v prvom rade záujmy ochrany prírody, konštatuje.

Riaditeľa Správy NAPANT-u Ľuboša Čillaga odvolal Karaska začiatkom decembra. Hlavným dôvodom bolo viacero pochybení týkajúcich sa vydaných rozhodnutí v súvislosti s výstavbou v Demänovskej doline. Vedením bude dočasne poverený Pavel Bornemisa, ktorý doteraz pôsobil v správe ako GIS špecialista.

Na pozícii riaditeľa SSJ je momentálne Ján Zuskin, ktorý bol vedením iba poverený. ,,Žiaľ, na mnohé vedúce pozície sa v minulosti nerealizovali výberové konania a riaditelia boli vedením poverení, a to aj na niekoľko rokov," poznamenal Karaska. Dodáva, že jeho cieľom je štandardizovať tieto procesy a zakaždým realizovať transparentné výberové konania, kde nezávislá komisia vyberie najlepšieho kandidáta.

Uchádzači o pozíciu riaditeľa SSJ musia vypracovať koncepciu riadenia rozvoja SSJ.

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Rezort MŽP SR