ŠOP: Na post riaditeľa NP Muránska planina sa prihlásil jeden kandidát

20.10 2020, TASR

Bratislava, 19. októbra - Na post riaditeľa Správy Národného parku (NP) Muránska planina sa prihlásil jeden uchádzač, a to Ján Šmídt. Výberové konanie by sa malo uskutočniť v najbližších týždňoch. Štátna ochrana prírody (ŠOP) SR o tom informuje na svojej webovej stránke.

Šmídt podľa zverejneného životopisu pracoval ako riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Gemer. Od roku 2014 až do súčasnosti pôsobí na projekte LIFE Energia v krajine pre organizáciu Ochrana dravcov na Slovensku. Od roku 2014 do 2015 pracoval ako koordinátor vypracovania programu starostlivosti Správy NP Muránska planina.

Kandidáti mali možnosť prihlásiť sa na post do 30. septembra. Bývalého riaditeľa NP Muránska planina Milana Boroša odvolal v júli vtedy poverený generálny riaditeľ ŠOP SR Daniel Baláž. Dôvodom bola podľa Baláža napätá situácia v regióne pre pripravovanú zonáciu planiny.

Copyright © TASR 2020
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Rezort MŽP SR