Preskočit na obsah

Sloboda zvierat spolu s útulkami zachránila vlani 7555 zvierat v núdzi

20.03 2023, TASR

Bratislava 18. marca – Občianske združenie Sloboda zvierat spolu s regionálnymi útulkami zachránilo vlani 7555 zvierat v núdzi. Z toho bolo 6543 psov a 1012 mačiek. Informovala o tom Kristína Devínska zo Slobody zvierat.

Priblížila, že 5464 bezprizorných zvierat umiestnili v nových domovoch a 1192 'tulákov' vrátili späť majiteľom. ,,Pomoc dostalo aj 791 voľne žijúcich mačiek, 654 z nich bolo veterinárne ošetrených priamo v bratislavskom útulku Slobody zvierat," spresnila.

Zvieratá podstúpili kastráciu a v prípade, že boli zranené alebo chorľavé, návrat do pôvodného prostredia absolvovali až po ukončení liečby. ,,Natrvalo hendikepované jedince či mláďatá v nezrelom veku zase zostali v opatere útulku a boli umiestnené do domáceho prostredia," doplnila Devínska.

Od februára minulého roka je útulok Slobody zvierat v Bratislave naporúdzi aj zvieratám ukrajinských utečencov. ,,Bezodplatnú pomoc vo forme materiálnej podpory, očkovania a základného ošetrenia dostalo takmer už 500 psov a mačiek," priblížila.

Copyright © TASR 2023
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Zaujímavosti Mimovládne organizácie