Preskočit na obsah

SIEA pripravuje novú výzvu zameranú na obnovu verejných budov

20.05 2021, TASR

Bratislava 19. mája Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) pripravuje novú výzvu zameranú na obnovu verejných budov. Vyhlásená by mohla byť v lete. Pre TASR to povedal riaditeľ SIEA Peter Blaškovitš. Sumu, o ktorú budú môcť záujemcovia žiadať, zatiaľ konkretizovať nechcel.

Agentúra sprostredkováva v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia nenávratné finančné príspevky určené na zvyšovanie energetickej účinnosti a využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Nová výzva bude podľa Blaškovitša príležitosťou podporiť aj výnimočné projekty, ktoré budú spĺňať najprísnejšie energetické a ekologické kritériá s dôrazom na udržateľnosť.

,,V súčasnosti pripravujeme presné podmienky, ale šancu dostanú predovšetkým najambicióznejšie projekty zamerané na znižovanie energetickej náročnosti budov štátnej a verejnej správy. Chceme zároveň zistiť, či je záujem a možnosť realizácie takýchto projektov, z čoho vieme vychádzať v ďalšom programovacom období," uviedol Blaškovitš pre TASR. Dodal, že výzvu chcú pripraviť v širšej diskusii s odbornou verejnosťou.

SIEA chce spolu s platformou Budovy pre budúcnosť využiť poznatky o obnove budov z praxe, ale aj z Dánska, ktoré pred týždňom navštívili v rámci delegácie s prezidentkou. V rámci výzvy by mala byť podľa Blaškovitša čo najnižšia administratívna náročnosť.

 

Copyright © TASR 2021
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Projekty, dotácie