Preskočit na obsah
X Vážení používatelia Enviroportálu,
dovoľujeme si Vás upozorniť, že z dôvodu technickej údržby webového portálu budú jeho služby 1. 12. po 21:00 hodine dočasne nefunkčné. Za porozumenie ďakujeme. Tím Enviroportálu

V rámci štvrtej výzvy na obnovu domu doručili 1 538 žiadostí

20.11 2023, TASR

Bratislava 18. novembra – Na poskytnutie finančného príspevku na obnovu domu v rámci štvrtej výzvy z plánu obnovy doručili 1 538 žiadostí. Tie Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) postupne spracúva. Zatiaľ nezamietla ani jednu žiadosť. Uviedla PR manažérka sekcie plánu obnovy SAŽP Renáta Gešvantnerová. 

Žiadateľom aktuálne stále plynie 90-dňová lehota od zaregistrovania elektronického formulára na webe. ,,Odporúčame žiadateľom, aby dovtedy využili čas a žiadosť poslali kompletnú aj s prílohami. V niektorých prípadoch chýbajú fotografie pred realizáciou obnovy podľa určeného vzoru alebo energetický certifikát pred obnovou," priblížila Gešvantnerová.

Dodala, že SAŽP bude vedieť komplexnejšie údaje poskytnúť po uplynutí 90-dňovej lehoty, čiže po 8. januári.

O štvrtú výzvu z programu Obnov dom bol rekordný záujem. V rámci nej je vyčlenených 190 miliónov eur a agentúra uzavrie s každým úspešným žiadateľom zmluvu na 19.000 eur.

Copyright © TASR 2023
Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace články

Značky

Obnova rodinných domov Rezort MŽP SR